Junior Rugby playing fields 

Not sure where your ground is?

Go to: 

http://www.dunedin.govt.nz/facilities/sportsgrounds-a-to-z and look at the bottom of the Park summary for the Map of the fields.

Bathgate Park field lay out: 

Weekly Junior Draw 

Metropolitan Junior Club Rugby Draw

Saturday 21st May 2022

Year 8

10:00 Southern Magpies v  Dunedin Thresher Sharks - Bathgate Park 1

10:00 The Demon Broncos v  Green Island Grizzlies  - Bishopscourt 1

Taieri Blue BYE

Year 7

10:00 Pirates Whitepointersv  Kaikorai Blue  - Hancock Park 4

10:00 Kaikorai Black v  Dunedin Mako Sharks - Bishopscourt 2

10:00 West Taieri Boars v Southern Magpies - Outram 1

10:00 Eastern Taieri v Gold - Waikouaiti 1

10:00 Taieri Blue v Harbour Hawks - Peter Johnstone 3

10:00 Green Island Grizzlies Zingari-Richmond Dragons Miller Park 1

Year 6

10:00 West Taieri Wild Hogs v Dunedin Tiger Sharks - Outram Junior 3

9:00 Pirates Skulls v Green Island Green-  Hancock Junior 4

10:00 Southern Magpies v AU Broncos - Bathgate Junior 3

10:00 Kaikorai Blue v Taieri Blue - Bishopscourt Jun 3

10:00 Southern Ravens v Kaikorai Black - Bathgate Junior 4

9:00 Taieri Gold v  Pirates Raiders - Peter Johnstone Jun 4A

Green Island Gold BYE

Year 5

10:00 Eastern v Zingari-Richmond Dragons - Waikouaiti Junior 1

9:00 Pirates Jolly Rogers v Green Island Green - Hancock Junior 3

10:00 Kaikorai Blue v Green Island Black - Bishopscourt Junior 4

10:00 Green Island Gold v West Taieri Tuskers - Miller Park Junior 1

10:00 Southern Magpies  vKaikorai Black - Bathgate Junior 5

10:00 Taieri Gold v Taieri Blue  -Peter Johnstone Junior 4B

10:00 Dunedin Blue Sharks v Harbour  - Kettle Park Junior 1

Year 4

9:00 Pirates Bandits Green Island Gold Hancock Junior 5

10:00 Kaikorai Demons Southern Magpies Bishopscourt Jun 5

10:00 Dunedin Bull Sharks Taieri Blue Kettle Park Jun 2

10:00 Green Island Green Harbour Miller Park Junior 2

10:00 Eastern AU Junior Broncos Waikouaiti Junior 2

Year 3

9:00 Pirates Blackswords v Green Island Green - Hancock Junior 6

10:00 Kaikorai Blue v Taieri Gold - Bishopscourt Junior 6

10:00 Green Island Gold v Strath Taieri - Miller Park Junior 3

10:00 Dunedin Wobbegong Sharks  v Zingari-Richmond Dragons  -Kettle Park Junior 3

10:00 Southern Magpies  vTaieri Blue - Bathgate Junior 6

10:00 Eastern  vAU Mustangs - Waikouaiti Junior 3

9:00 Kaikorai Black v Green Island Black - Bishopscourt Junior 4

Year 2 Rippa

10:00 Eastern v Strath Taieri - Waikouaiti Junior 4

10:00 Pirates Buccaneers v Taieri Blue - Hancock Junior 3

10:00 Harbour Red v Green Island Green - Watson Park Jun 1

10:00 Green Island Gold v Harbour Blue - Miller Park Junior 4

10:00 Dunedin Goblin Sharks v Kaikorai Demons - Kettle Park Junior 4

10:00 Green Island Black v AU Crazy Horses - Miller Park Junior 5

10:00 Taieri Gold v Southern Magpies - Peter Johnstone Jun 4

Year 1 Rippa

9:30 Pirates Renegades v Taieri Gold - Hancock Junior 1

10:00 Eastern v Taieri Blue - Waikouaiti Junior 5

10:00 West Taieri Saddlebacks v Green Island Blue - Outram Junior 4

10:00 Brighton Seagulls v Pirates Gunners  - Brighton Junior 1

10:00 Harbour v Southern Magpies - Watson Park Junior 2

10:00 Green Island Black v Zingari-Richmond Dragons - Miller Park Junior 6

9:30 Kaikorai Demons Green Island Green Bishopscourt Junior 3

Dunedin Hammerhead Sharks BYE

Under 5 Rippa

10:00 Taieri Gold  v AU Baby Broncos - Peter Johnstone Jun 1

10:00 Brighton Baby Gulls v Taieri Blue  - Brighton Junior 2

9:30 Green Island Black v Pirates Sparrows - Miller Park Junior 1

10:00 Southern Magpies v  Kaikorai Demons - Bathgate Junior 2

9:30 Green Island Kowhai v Dunedin Baby Sharks - Miller Park Junior 2

10:00 Zingari-Richmond Baby Dragons v Green Island Gold - Montecillo Junior 1

10:00 West Taieri Piglets v Harbour - Outram School 1

10:00 Pirates Deckhands  v Green Island White - Hancock Junior 2

2022 Rugby Season 

14 May 2022 -   20 August 2022