Draw 24th July

Posted on

Seniors v Zingari, Bathgate Park 1, 2.45pm (SEMI FINAL)
Magpie Colts v University Blue, Bathgate 1, 12.30pm
Ravens Colts v Green Is Gold, Bathgate 3, 12.30pm

Kings HS 1 XV v Otago Boys HS 1st XV, Kings HS, 2.15pm

Junior Draw – Sat 24th July
Under 13
10:00 Pirates Anchormen v GI Grizzlies Hancock 1
9:00 Kaikorai Demons v Dunedin Hammerhead Sharks Bishopscourt 1
10:00 Zingari Dragons v Southern Montecillo 1
9:00 Taieri Blue v Taieri Gold Peter Johnstone 4

Year 7
10:00 AU Broncos v Taieri Gold North Ground
10:00 GI Grizzlies v Eastern Bayfield Park 1
10:00 Kaikorai Demons v Taieri Blue Bishopscourt 1
10:00 Southern Pirates v Dunedin Thresher Sharks Bathgate 1

Year 6
10:00 Green Island Green v Southern Magpies Oval Jun 1
10:15 Pirates Whitepointers v West Taieri Tuskers Hancock Junior 3
10:00 Green Island Gold v Taieri Blue Oval Jun 2
10:00 West Taieri Boars v Kaikorai Blue Outram Junior 1
10:00 Taieri Black v Taieri Gold Peter Johnstone Jun 5A
10:00 Harbour v Dunedin Mako Sharks Watson park Junior 1
10:00 Kaikorai Black v Eastern Bishopscourt Jun 3
10:00 Kaikorai White v Zingari Dragons Kaik defaulted to Zingari

Year 5
10:00 Green Island Green v Pirates Raiders Hancock Jun 4
10:00 Southern Ravens v Kaikorai Black Bathgate Jun 5
10:00 Southern Magpies v Eastern Bathgate Jun 6
10:00 West Taieri Wild Hogs v Pirates Skulls Outram Junior 2
9:00 Taieri Blue v Taieri Gold Peter Johnstone Jun 5B
10:00 Dunedin Tiger Sharks v Kaikorai Blue Kettle Park Jun 1
10:00 AU Crazy Horses v Green Island Gold Opoho Jun 3

Year 4
10:00 Green Island Gold v West Taieri Razorbacks Bayfield Park Jun 2
10:00 Taieri Gold v Eastern Peter Johnstone Jun 5
10:00 Pirates Jolly Rogers v Southern Hancock Jun 5
9:00 Green Island Green v Harbour Bayfield Park Jun 2
10:00 Dunedin Blue Sharks v Zingari Dragons Kettle Park Jun 2
10:00 Kaikorai Blue v Green Island Black Bishopscourt Jun 5
10:00 Taieri Blue v Kaikorai Black Peter Johnstone Jun 4

Year 3
9:00 Pirates Bandits v Eastern Hancock Junior 4
9:00 Green Island Green v Harbour Oval Jun 1
10:00 Southern v Taieri Blue Bathgate Jun 3
10:00 AU Mustangs v Green Island Gold Opoho Jun 1
10:00 Kaikorai Black v Kaikorai Blue Bishopscourt Jun 6
Dunedin Bull Sharks v BYE

Year 2 Rippa
10:00 Strath Taieri v AU Foals Middlemarch Jun 1
9:30 Pirates Blackswords v Eastern Hancock Jun 3
10:00 Green Island Green v Taieri Gold Emerson Park Jun 1
10:00 Taieri Blue v Green Island Black Peter Johnstone Jun 3
10:00 Southern v Green Island Gold Bathgate Jun 2
10:00 Dunedin Wobbegong Sharks v Kaikorai Black Kettle Park Jun 3
10:00 Harbour v Zingari Dragons Watson Park Jun 2

Year 1 Rippa
10:00 Taieri Blue v Green Island Black Peter Johnstone Jun 2
10:00 Strath Taieri v Green Island Gold Middlemarch Jun 2
10:00 Brighton v Eastern Brighton Jun 1
9:00 Pirates Buccaneers v Green Island Green Hancock Junior 5
10:00 AU Brumbies v Harbour Opoho Jun 2
10:00 Taieri Gold v Kaikorai Black Peter Johnstone Jun 6
10:00 Southern Magpies v Dunedin Goblin Sharks Bathgate Jun 1
West Taieri Piglets v BYE

Under 5 Rippa
9:00 Pirates Sparrows v Harbour Blue Hancock Junior 6
9:30 Green Island Gold v Brighton Emerson Park Jun 2
9:00 Green Island Black v Green Island White Emerson Park Jun 2
10:00 Zingari Baby Dragons v Green Island Blue Montecillo Jun 1
10:00 Southern Magpies v Harbour Red Bathgate Park Jun 7
10:00 Kaikorai Black v AU Baby Broncos Bishopscourt Jun 10
10:00 Green Island Green v Taieri Gold Emerson Park Jun 2
10:00 Taieri Blue v Green Island Kowhai Peter Johnstone Jun 1
10:00 Dunedin Baby Sharks v Kaikorai Blue Kettle Park Jun 4