Draw – 25th April, Anzac Day

Posted on
METROPOLITAN CLUB RUGBY – SATURDAY 25 APRIL
Premier Div 1 Referee Assistant Referee
3:00pm University v Zingari-Richmond University Oval 1 Rob Wells J Hibbs & K Wallis
3:00pm Southern v Taieri Bathgate 1 *Roy Nieper Trophy* Mitchell Will M Green & K McGrannachan
3:00pm Dunedin v Kaikorai Kettle Park 1 Sheldon Eden-Whaitiri C Faatoese & F Hannon
3:00pm Alhambra-Union v Green Island North Ground Chris Webster B Kyle & P Burger
3:00pm Harbour v Pirates Watson Park Chris Hart S Curran & H Ryan
Premier Div 2 Referee Assistant Referee
1:15pm University v Zingari-Richmond University Oval 1 J Hibbs
1:15pm Southern v Taieri Bathgate Park 1 M Green
1:15pm Dunedin v Kaikorai Kettle Park 1 C Fa’atoese
1:15pm Alhambra-Union v Green Island North Ground B Kyle
1:15pm Pirates v Eastern Hancock Park 1 A Ritchie
Senior Referee Assistant Referee
3:00pm Brighton v Pirates Brighton 1 P McRae
3:00pm Strath Taieri v Harbour Middlemarch R Cormack
3:00pm Taieri v Alhambra-Union Peter Johnstone 1 P McGregor C Neilson
3:00pm West Taieri v Kaikorai Outram B Adie
3:00pm Toko v Dunedin Milton C Calteaux
3:00pm Green Island v Crescent Miller Park 1 D Rodgers L Bremner & C Carroll
Women Referee Assistant Referee
1:15pm Pirates v University Hancock Park 2 L McGrannachan
1:15pm Alhambra-Union v Southern Opoho 1 P Burger M Burger
1:15pm Kaikorai v North Otago Bishops Court 1 R Dore
Colts Div 1 Referee Assistant Referee
1:15pm SBHS v Taieri Invercargill Southland Referee
1:15pm Zingari-Richmond v Alhambra-Union Montecillo 1 E Brown S Braid & A Newman
3:00pm Pirates v Southern Hancock 1 B Hale K Fowler & S Braid
3:00pm Dunedin Makos v OBHS Kettle Park 2 A Laughton T Te Whata & S Howat
1:15pm Harbour v Kaikorai Watson Park S Curran H Ryan & C Gillet
University Blue Bye
Colts Div 2 Referee Assistant Referee
1:15pm Green Island v University Miller Park 1 C Carroll
1:15pm Taieri v Dunedin Hammerheads Peter Johnstone 3 C Neilson
1:15pm Southern Ravens v Alhambra-Union Bathgate Park 2 K McGrannachan
1:15pm Dunedin Dog Sharks v Dunedin Tigers Kettle Park 2 F Hannon
SECONDARY SCHOOLS – SATURDAY 25 APRIL
Southern Wide Real Estate Grade Referee Assistant Referee
1:15pm Dunstan v John McGlashan Dunstan HS 1 Stu Geddes
1:15pm OBHS v Kavanagh Littlebourne 1 Neal Wallace J Wallace & C Lemon
1.15pm Kings v Taieri College Kings 1 Dave Kennedy L Bremner
1:15pm Mt Aspiring v South Otago Mt Aspring College 1 Tim Lucas
1:15pm Waitaki Boys St Kevins Waitaki Boys 1 North Otago Referee
U18/17 Referee Assistant Referee
1:15pm Dunstan HS 2nd XV v John McGlashan 2nd XV Dunstan HS 2 D Maruera
1:15pm Cromwell v South Otago 2nd XV Cromwell T Gaston
1:15pm Toko v West Taieri Milton P Standish
1:15pm OBHS 3rd XV v Eastern University Oval 4 K Wallis
U15/14 Referee Assistant Referee
1:15pm Mt Aspiring U14 v Dunstan HS U14 Wanaka Showgrounds 1 Dave Burton
1:15pm Mt Aspiring U15 v Dunstan HS U15 Wanaka Showgrounds 2 Rob Caig
1:15pm Kings U14 Tigers v Kings U14 Wildcats Kings 2 W Smith