Draw 7th August – Colts Semi final & Junior Draw

Posted on

Semi Final: Dunedin Mako Colts v Southern Magpie Colts, Kettle Park 1, 12.30pm

Junior Rugby Draw 7th August:
Under 13
10:00 Southern v Zingari Dragons Bathgate Park 1
9:00 GI Grizzlies v Taieri Gold Miller Park Jun 1
9:00 Dunedin Hammerhead Sharks v Pirates Anchormen Kettle Park 1
10:00 Taieri Blue v Kaikorai Demons Peter Johnstone 1

Year 7
10:00 Kaikorai Demons v Eastern Bishopscourt 1
10:00 Dunedin Thresher Sharks v GI Grizzlies Kettle Park 2
10:00 AU Broncos v Taieri Gold North Ground
10:00 Taieri Blue v Southern Pirates Peter Johnstone 4

Year 6
10:00 Pirates Whitepointers v Taieri Blue Hancock Junior 3
10:00 Dunedin Mako Sharks v Green Island Gold Kettle Park Junior 3
10:00 West Taieri Tuskers v Taieri Black Outram Junior 1
10:00 Southern Magpies v West Taieri Boars Bathgate Junior 5
10:00 Green Island Green v Taieri Gold Miller Park Junior 1
Kaikorai Black v Kaikorai White Kaik W defaulted
10:00 Harbour v Zingari Dragons Watson park Junior 1
10:00 Kaikorai Blue v Eastern Bishopscourt Jun 3

Year 5
10:00 West Taieri Wild Hogs v Southern Magpies Outram Junior 2
10:00 AU Crazy Horses v Eastern Opoho Jun 1
10:00 Green Island Gold v Southern Ravens Miller Park Jun 2
10:00 Kaikorai Black v Pirates Skulls Bishopscourt Jun 4
10:00 Pirates Raiders v Taieri Gold Hancock Jun 4
9:00 Green Island Green v Dunedin Tiger Sharks Miller Park Jun 2
10:00 Taieri Blue v Kaikorai Blue Peter Johnstone Jun 5

Year 4
9:00 Kaikorai Black v Green Island Gold Bishopscourt Jun 5
9:00 Harbour v Dunedin Blue Sharks Watson Park Jun 2
9:00 Pirates Jolly Rogers v Green Island Green Hancock Jun 5
10:00 Green Island Black v Eastern Miller Park Jun 3
10:00 Kaikorai Blue v West Taieri Razorbacks Bishopscourt Jun 5
10:00 Taieri Blue v Taieri Gold Peter Johnstone Jun 4
10:00 Zingari Dragons v Southern Montecillo Jun 1

Year 3
10:00 Green Island Gold v Southern Miller Park Jun 4
9:00 Pirates Bandits v Kaikorai Black Hancock Junior 4
9:00 Green Island Green v AU Mustangs Miller Park Jun 1
10:00 Kaikorai Blue v Taieri Blue Bishopscourt Jun 7
10:00 Dunedin Bull Sharks v Eastern Kettle Park Jun 4
Harbour v BYE

Year 2 Rippa
10:00 Strath Taieri v Green Island Green Middlemarch Jun 1
10:00 Harbour v Taieri Blue Watson Park Jun 2
9:00 Pirates Blackswords v Green Island Gold Hancock Jun 3
10:00 Green Island Black v Taieri Gold Miller Park Jun 5
10:00 Zingari Dragons v Eastern Montecillo Jun 2
10:00 AU Foals v Kaikorai Black Opoho Jun 2
10:00 Southern v Dunedin Wobbegong Sharks Bathgate Jun 6

Year 1 Rippa
10:00 Strath Taieri v Brighton Middlemarch Jun 2
10:00 Green Island Black v Eastern Miller Park Jun 6
9:00 Green Island Green v Southern Magpies Miller Park Jun 6
10:00 Harbour v West Taieri Piglets Sawyers Bay School
10:00 Pirates Buccaneers v Green Island Gold Hancock Junior 5
9:00 Kaikorai Black v AU Brumbies Bishopscourt Jun 3
10:00 Dunedin Goblin Sharks v Taieri Gold Kettle Park Jun 5
Taieri Blue v BYE

Under 5 Rippa
9:30 Pirates Sparrows v Green Island Blue Hancock Junior 6
9:30 Green Island Green v Green Island White Emerson Park Jun 2
10:00 Kaikorai Black v Harbour Red Bishopscourt Jun 9
10:00 Southern Magpies v Dunedin Baby Sharks Bathgate Park Jun 1
10:00 Green Island Black v Brighton Emerson Park Jun 2
10:00 Zingari Baby Dragons v Taieri Blue Montecillo Jun 3
10:00 Green Island Gold v Taieri Gold Emerson Park Jun 1
9:00 Harbour Blue v Green Island Kowhai Sawyers Bay School
10:00 Kaikorai Blue v AU Baby Broncos Bishopscourt Jun 10