Draw for 31st July – Senior Final

Posted on

Seniors v Green Island, Bathgate Park 1, 3pm (GRAND FINAL)
Magpie Colts v Bye
Raven Colts v Dunedin Bulls, Kettle Park 3, 12.30pm

Grand Finals:
Premiers – Green Island v Taieri, Forsyth Barr Stadium, 3pm
Premier Dev – Dunedin v Kaikorai, Forsyth Barr Stadium, 1pm

Junior Draw
Under 13
10:00 Pirates Anchormen v Zingari Dragons Hancock 1
10:00 GI Grizzlies v Taieri Blue Miller Park 1
9:00 Taieri Gold v Dunedin Hammerhead Sharks Peter Johnstone 1
10:00 Kaikorai Demons v Southern Bishopscourt 1

Year 7
10:00 Eastern v Dunedin Thresher Sharks Waikouaiti 1
10:15 GI Grizzlies v Kaikorai Demons Miller Park 2
10:00 Taieri Blue v Taieri Gold Peter Johnstone 4
10:00 Southern Pirates v AU Broncos Hancock 3

Year 6
10:00 Kaikorai Blue v Pirates Whitepointers Bishopscourt Jun 3
10:00 Eastern v West Taieri Tuskers Waikouaiti Junior 1
Southern Magpies v Kaikorai White Kaik defauted to Southern
10:00 Taieri Gold v Dunedin Mako Sharks Peter Johnstone Jun 5A
10:00 Green Island Green v Harbour Bayfield Jun 1
10:00 West Taieri Boars v Green Island Gold Outram Junior 1
9:00 Taieri Black v Taieri Blue Peter Johnstone Jun 5B
10:00 Zingari Dragons v Kaikorai Black Montecillo Junior 1

Year 5
10:00 Pirates Raiders v West Taieri Wild Hogs Hancock Junior 5
9:00 Pirates Skulls v Southern Ravens Hancock Junior 5
9:00 Kaikorai Black v Dunedin Tiger Sharks Bishopscourt Jun 4
10:00 Kaikorai Blue v Taieri Gold Bishopscourt Jun 4
10:00 Green Island Gold v Taieri Blue Bayfield Jun 2
10:00 Southern Magpies v AU Crazy Horses Bathgate Jun 6
10:00 Eastern v Green Island Green Waikouaiti Jun 2

Year 4
10:00 Kaikorai Blue v Zingari Dragons Bishopscourt Jun 5
10:00 Green Island Black v Taieri Blue Oval Junior 1
10:00 Eastern v Kaikorai Black Waikouaiti Jun 3
10:00 West Taieri Razorbacks v Harbour Outram Jun 2
9:00 Southern v Green Island Green Bathgate Jun 3
10:00 Green Island Gold v Taieri Gold Oval Junior 2
10:00 Dunedin Blue Sharks v Pirates Jolly Rogers Kettle Park Jun 1

Year 3
10:00 AU Mustangs v Kaikorai Blue Opoho Jun 1
9:00 Taieri Blue v Pirates Bandits Peter Johnstone Jun 5
9:00 Green Island Green v Dunedin Bull Sharks Bayfield Jun 1
10:00 Harbour v Green Island Gold Watson Park Jun 1
10:00 Eastern v Kaikorai Black Waikouaiti Jun 4
Southern v BYE
v

Year 2 Rippa
9:00 Green Island Gold v Taieri Blue Bayfield Jun 2
10:00 Eastern v Green Island Black Waikouaiti Jun 5
9:00 Green Island Green v Pirates Blackswords Bishopscourt Jun 3
10:00 Taieri Gold v Southern Peter Johnstone Jun 4
10:00 Zingari Dragons v Dunedin Wobbegong Sharks Montecillo Jun 2
10:00 Kaikorai Black v Strath Taieri Bishopscourt Jun 6
10:00 AU Foals v Harbour Opoho Junior 3

Year 1 Rippa
10:00 West Taieri Piglets v Taieri Blue Outram Jun 3
10:00 Eastern v AU Brumbies Waikouaiti Jun 6
10:00 Green Island Gold v Southern Magpies Emerson Park Jun 1
9:00 Kaikorai Black v Dunedin Goblin Sharks Bishopscourt Jun 6
10:00 Harbour v Green Island Black Watson Park Jun 2
10:00 Brighton v Pirates Buccaneers Brighton Jun 1
10:00 Taieri Gold v Strath Taieri Peter Johnstone Jun 3
Green Island Green v BYE

Under 5 Rippa
10:00 Harbour Blue v Green Island Black Sawyers Bay School
10:00 Brighton v Green Island White Brighton Jun 2
10:00 Green Island Blue v Green Island Kowhai Emerson Park Jun 2
9:30 Harbour Red v Zingari Baby Dragons Sawyers Bay School
10:00 AU Baby Broncos v Green Island Gold Opoho Jun 2
10:00 Taieri Gold v Southern Magpies Peter Johnstone Jun 1
10:00 Dunedin Baby Sharks v Kaikorai Black Kettle Park Jun 2
10:00 Taieri Blue v Green Island Green Peter Johnstone Jun 7
9:30 Kaikorai Blue v Pirates Sparrows Bishopscourt Jun 10