Senior Draw – 14th April

Posted on
Premier 1 – Round 4
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
Jonathoan Keogh Memorial/Speights Challenge Shield/Match of the Round
3.00pm Dunedin v University Kettle Park 1 Nick Webster (North Otago) S Adam/T McLean
Ken St Clair-Newman Memorial
3.00pm Green Island v Kaikorai Miller Park 1 Caleb Neilson M Milburn/L Whitty
3.00pm Alhambra-Union v Harbour North Ground Eden Brown C Hart/A Clarkson
Roy Nieper Trophy
3.00pm Taieri v Southern Peter Johnstone Park Joel Hibbs J Chalmers/D Kennedy
Zingari-Richmond v BYE
Women’s
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
1.00pm Pirates v Green Island Hancock Park 1 E Doherty
1.00pm North Otago v University Whitestone Cheese Stadium 5 G Cameron
Alhambra-Union v BYE
METROPOLITAN CLUB RUGBY – Friday 13th April
Premier 2
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
7.00pm Eastern v Alhambra Union Waikouaiti 1 C O’Brien
METROPOLITAN CLUB RUGBY – Saturday 13th April
Premier 2
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
1.00pm West Taieri v Green Island Outram 1 R Mitchell
1.00pm Kaikorai v Pirates Bishopscourt 1 C Hart
1.00pm University v Zingari-Richmond University Oval 4 A Passey
1.00pm Taieri v Dunedin Peter Johnstone Park 1 D Kennedy
Senior
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
2.45pm Strath Taieri v Alhambra Union Middlemarch P Burger
2.45pm Brighton v Southern Brighton Domain 1 I Johnston
2.45pm Kaikorai v Toko Bishopscourt 3 A Ritchie
2.45pm Taieri v Zingari-Richmond Peter Johnstone Park 3 P Carroll
2.45pm West Taieri v Harbour Outram 1 K Wallis
2.45pm Green Island v Crescent Miller Park 2 D Hill
Colts
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
1.00pm Southern v Harbour Bathgate Park 1 M Burger
1.00pm University v Kaikorai Uni Oval 5 O Hadfield
1.00pm Dunedin v Alhambra Union Kettle Park 1 S Adam
1.00pm Taieri v Southland Boys HS Peter Johnstone Park 1 J Chalmers
Junior Colts
Time Home Team v Away Team Venue Referee Assistant Referees
2.45pm Zingari-Richmond v Kaikorai Montecillo 1 M Woodhouse
1.00pm Dunedin Bull Sharks v University Gold Kettle Park 2 T McLean
1.00pm Alhambra-Union v Dunedin Tiger Sharks North Ground T Grant
1.00pm Green Island v Kaikorai Wolves Miller Park 2 L Whitty
Southern Ravens v BYE