Spartans Rugby 10s draw for Sat 31st

Posted on

Rugby 10’S – All games to be played at Miller Park Green Island Referee Assistant Referees
9am Spartans v Toko Field 1 Chris Hart Maurice Brosnahan & Pieter Burger
9am Star v Magpies Field 2 Adam Morrison Phil Carroll & Warren Smith
930am Grizzlies v Wakatipu Field 1 Joel Hibbs Maurice Brosnahan & Pieter Burger
930am OBHS v Cromwell Field 2 Sheldon Eden-Whaitiri Phil Carroll & Warren Smith
10am Arrowtown v Dragons Field 1 Rob Wells Maurice Brosnahan & Brandon Hale
10am Nags v Demons Field 2 Rodger Larson-Hewitt Phil Carroll & Warren Smith
1030am Zingari 2 v Otago Maori Field 1 Chris Hart Maurice Brosnahan & Pieter Burger
1030am Pirates v Old Boys Field 2 Adam Morrison Phil Carroll & Warren Smith
11am Dragons v Magpies Field 1 Sheldon Eden-Whaitiri Laura Horton & Chris Fa’atoese
11am Spartans v Nags Field 2 Brandon Hale Adam Morrison & Rodger Larson Hewitt
1130am Old Boys v OBHS Field 1 Joel Hibbs Laura Horton & Chris Fa’toese
1130am Grizzlies v Zingari 2 Field 2 Rob Wells Brandon Hale & Warren Smith
12pm Star v Arrowtown Field 1 Chris Hart Laura Horton & Chris Fa’atoese
12pm Demons v Toko Field 2 Rodger Larson-Hewitt Pieter Burger & Warren Smith
1230pm Otago Maori v Wakatipu Field 1 Adam Morrison Rob Wells & Phil Carroll
1230pm Pirates v Cromwell Field 2 Brandon Hale Pieter Burger & Warren Smith
1pm Spartans v Demons Field 1 Sheldon Eden-Whaitiri Chris Webster & Phil Carroll
1pm Magpies v Arrowtown Field 2 Joel Hibbs Pieter Burger & Rodger Larson-Hewitt
130pm OBHS v Pirates Field 1 Rob Wells Chris Webster & Sheldon Eden-Whaitiri
130pm Otago Maori v Grizzlies Field 2 Chris Fa’atoese Pieter Burger & Laura Horton
2pm Toko v Nags Field 1 Chris Webster Warren Smith & Phil Carroll
2pm Dragons v Star Field 2 Rodger Larson-Hewitt Laura Horton & Joel Hibbs
230pm Cromwell v Old Boys Field 1 Chris Fa’atoese Chris Webster & Warren Smith
230pm Wakatipu v Zingari 2 Field 2 Brandon Hale Laura Horton & Rodger Larson Hewitt
Break
330pm 2nd Pool 1 v 2nd Pool 2 Field 1 TBA TBA
330pm 2nd Pool 3 v 2nd Pool 4 Field 2 TBA TBA
4pm 1st Pool 1 v 1st Pool 2 Field 1 TBA TBA
4pm 1st Pool 3 v 1st Pool 4 Field 2 TBA TBA
430pm 2nd Division FINAL v Field 1 TBA TBA
5pm 1st Division FINAL v Field 1 TBA TBA